Öğrenci Koçluğu Modeli Nedir?

Öğrenci koçluğunun öncelikli amacı öğrenciyi kazanmaktır. Öğrenci kazanıldığında; ders başarısının artmasına, kendini daha iyi tanımasına, ihtiyaç duyduğu becerinin gelişimine, güçlü yanlarını fark etmesine, yeteneklerini keşfederek hedef koymasına, verimli ve etkili ders çalışmayı öğrenmesine, iletişim konusunda kendini geliştirmesine, kendine olan güveninin gelişmesine ve kendi ile ilgili yeni bakış açısı kazandırarak kendini çok iyi tanıması konusunda destek sağlamaktır.

Bu program potansiyelleri ortaya çıkarmanızı, doğru yönlendirmenizi ve öğrenciyi kazanmanızı sağlayacak becerileri kazandırır.

Kimler Katılabilir?

Eğitime ilgi duyan herkes (anne-baba, öğretmen, eğitimci, öğrenci) bu eğitime katılabilir. Eğitim okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite fark etmeksizin her yaş çocuğa sahip ebeveynin ailesi için sahip olacağı bir hediyedir. Ayrıca; kendini geliştirmek isteyen, meslektaşlarına göre bir adım öne geçmek isteyen, eğitimle ilgili CV'sine katkı yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Öğrenci Koçu ne iş yapar?

Öğrencileri hedeflerine doğru bir şekilde yönlendirerek, süreçte yaşayacağı zorluklar ile baş etmesini sağlayarak motive eder. Öğrencinin kendi gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp kendini daha iyi motive etmesini sağlar. Becerilerini güçlendirip, yeni beceriler kazandırılmasını sağlar. Öğrencinin öğretmenleri ve ailesi ile birlikte iş birliği halinde olup sürekli iletişimde olur. Hedeflerine ulaşmaları konusunda destek ve yeni hedefler belirlemeyi sağlar. Çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunarak öğrenci merkezli ve sadece ders ve okul odaklı olmadan hayat başarısında da ciddi destek sağlar. Öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlar. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Öğrenciye göre çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunları ile ilgilenir. Öğrencinin okulu ile hep iletişim halinde olup başarısını takip eder. Aslında öğrenciler için önemli yol arkadaşlığıdır.

Bireysel Programa Katıl — 0₺

Kurumsal Eğitimler için şimdi arayın: 0850 241 12 57

Eğitim İçeriği

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi onaylı sertifika. Toplam 20 modül eğitim içeriği.

Programı ve yapılacak sınavı başarıyla tamamlayanlar sertifika alacaklardır.

Bir Akademi Bilsem yayınıdır...
iyzico, visa, visa electron, mastercard, maestro, american express, troy