Kurumsal Danışmanlık ve Eğitim

Çocuk gelişimine katkıda bulunan, anne-baba süreçlerini eğlenceli hale getiren, çocukların "çocuk" olmasına izin veren gelişim programı.

Aile Koçluğu Modeli Nedir?

Aile (Anne-Baba-Çocuk) Koçluğu "Okul Evde Başlar" programı aileye yönelik devrim niteliğinde bir yaklaşımdır. Her ev bir okul olsun, okulsuz ev kalmasın düşüncesiyle yola çıkılmış; internetinizin olduğu her yerde bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz ile sistemimize bağlanarak size tanımlanan içeriklere ulaşabileceğiniz offline eğitim sistemidir. İstediğiniz zaman içeriklere ulaşarak eğitim alabilmenizi sağlar.

Bu program Türkiye'de Aile ve Çocuk psikolojisi alanında en çok satan ve okunan kitaplardan "Okul Evde Başlar" kitabının yazarı Uzman Psikolojik Danışman Dr. Fatih KALKINÇ tarafından geliştirilmiştir. Ülkemizde 1998 yılından itibaren 8 haftalık Anne - Baba Okulu programlarıyla başlamış ve değişik kurumlardan sayısız ödül almıştır.

Aile (Anne-Baba-Çocuk) Koçluğu Programımız, Anne baba ve çocuklarının gelişimlerine imkân sağlayacak şekilde düşüncelerini, duygularını ve davranışlarını kontrol etmede yardımcı olmayı amaçlayan bir eğitim modelidir. Aile koçluğu ile çocukların gelişmesine daha olumlu şekilde katkıda bulunmak, anne baba süreçlerini daha pozitif ve eğlenceli hale getirmek, çocuklarda yetişkin standartları uygulamadan kendi yaş ve öğrenme hızlarına uygun gelişimine izin vermek, çocukların iç dünyalarını empati yaparak ifade etmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu eğitimi anne baba ve çocukla olan iletişimimize yansıtarak; sağlıklı bir aile olarak, daha mutlu, huzurlu, çocukların geleceğinin daha iyi planlandığı, günümüzün şartlarına uygun çözüm önerileriyle birlikte yaşantılarına olumlu katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Ebeveynlerin; aile ve etki alanındaki tüm çevresiyle ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmış, teorinin yanında pratik, uygulanabilir, kültürümüze özgü iletişim becerileri sunar. Bu yöntemleri kullananlar, ailenin bütün üyelerini onların bakış açısından anlamaya ve ailede oluşan çatışma ve problemleri basit bir şekilde çözmeye veya problem ortaya çıkmadan koruyucu hekimlik yapmayı amaçlar.

Ülkemizde şu ana kadar 230.000 kişi tarafından okunmuş ve geri bildirimleri binlerce teşekkür mesajı ve telefonla hep olumlu olmuştur.

"Kendi kültürümüze göre yazılmış. Önerilenleri aile ortamında çocuklarımıza uygulayabiliyoruz. Akıcı. Başucu yol göstericimiz oldu. Çocuk eğitiminin bizcesi." gibi sözlerle geldi teşekkürlerin çoğu. Pek çok kurumda "Anne-Baba Okulu" programı olarak uygulanmaya başlandı. Sadece anne-babalar değil, öğretmenlerde kaynak olarak kullandılar. Bazı işletme sahipleri, yanında çalışan personele alınacak en güzel aile hediyesi olarak gördü.

Kimler Katılabilir?

Eğitime ilgi duyan herkes (anne-baba, öğretmen, eğitimci, öğrenci) bu eğitime katılabilir. Eğitim okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite fark etmeksizin her yaş çocuğa sahip ebeveynin ailesi için sahip olacağı bir hediyedir. Ayrıca; kendini geliştirmek isteyen, meslektaşlarına göre bir adım öne geçmek isteyen, eğitimle ilgili CV'sine katkı yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Okul Evde Başlar Aile Koçluğu Modelini alan kurumlara ücretsiz Anne-Baba, öğretmen semineri aynı zamanda öğrencilere "Başarıyı Yaşa" eğitimi yapılacaktır. Kurumlara verilen kapalı eğitimlerde (en az 100 kişilik katılım sağlandığında) tarih karşılıklı olarak belirlenir. Toplantı yeri temini, ulaşım ve konaklama masrafları kuruma aittir.

Anne baba koçluğu, anne ve babalara çocuklarının gelişimlerine olanak sağlayacak yönde düşüncelerini, duygularını ve hareketlerini kontrol etmede yardımcı olmayı amaçlayan bir model. Çocuklarınızla iletişiminizi geliştirmek istiyorsanız, hangi yaş döneminde nasıl anne baba olacağınız konusunda zorluklar yaşıyor ve karar vermekte zorlanıyorsanız, anne baba koçluğu bireysel hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Aile Koçluğu ne işe yarıyor?

Çocuklarının gelişmesine daha rahat katkıda bulunmak, anne baba süreçlerini daha eğlenceli hale getirmek, çocuklarının çocuk olmasına izin vermek, çocukların iç dünyalarını ve kim olduklarını ifade etmelerini sağlıyor. Bir başka deyişle anne ve baba koçları, anne ve babaları çocukları için geliştiriyor.

Mutlu anne-babanın çocukları da mutlu olur. Değer yaratan, mutlu ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek isteyen anne babalar için gerçekleştirilen özel bir program.

Mutlu aile, mutlu bireyler, çocuklar ve umutlu/mutlu bir gelecek…

Anne Baba İçin Koçluk

Anne baba olmanın bir okulu yok. İyi anne veya iyi baba olmanın veya iyi çocuk yetiştirmenin kullanım kılavuzu yok. Bu kılavuzu sizler için hazırladık.

Anne-baba için koçluk hizmeti, (anne-baba-çocuk koçluğu) ebeveynlere destek olan, çözüm odaklı ve olumlu bir bakış açısıyla aile, sevgi ve mutlu yaşam hedefleri ile ilerleyen aktif bir gelişim sürecidir. Aile koçluğunda öncelik anne ve babanın bireysel farkındalıkları, gelişimleri, iletişimleri, birbirleri ve çocukları ile ilişkileri çalışma sürecinin adımlarını oluşturur.

  • Sağlıklı ve sağlam ilişkiler ile mutlu aile hayatının temelini oluşturur.
  • Bu ilişkinin üzerinde oturduğu sevgi, saygı, karşılıklı kabullenme, anlayış, iletişim gibi temel kavramları gözden geçirme fırsatı verir.
  • Aile üyelerinin önce kendi farkındalığını bulması ve birbirini tanımasını, nasıl bir anne-baba olmak istiyorum sorusunun yanıtını bulmasını sağlar.
  • Ailenin geleceğine yatırım yapmanızı sağlar.
  • Aile olarak değerlerinizi geliştirecek iletişim becerisini kazandırır.

Kurumsal Eğitimler için şimdi arayın: 0850 241 12 57

Eğitim İçeriği

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi onaylı sertifika. Toplam 20 bölümde 50'den fazla video ile 800+ dakika eğitim içeriği.

Programı ve yapılacak sınavı başarıyla tamamlayanlar sertifika alacaklardır.

Ek olarak; Antalya'da belirli aralıklarla Okul "Evde Başlar Atölyesi (workshop)" düzenlenecektir. Katılım isteğe bağlıdır, katılmak/katılmamak sertifika hakkını etkilemez.

Ana Konu Başlıkları

Bölüm 1 - 0-6 Yaş Gelişim Özellikleri
Bölüm 2 - Mahremiyet Ve Cinsel Eğitim
Bölüm 3 - Okul Fobisi Ve Okula Uyum
Bölüm 4 - Zekâ Gelişimi Ve Çoklu Zekâ
Bölüm 5 - Empatik Yaklaşım
Bölüm 6 - Olumlu Davranışlar Kazandırma
Bölüm 7 - Sorumluluk Duygusu
Bölüm 8 - Özgüven Gelişimi
Bölüm 9 - Etkin Dinleme
Bölüm 10 - Problemleri Nasıl Çözeriz?
Bölüm 11 - Kardeşler Arası İlişkiler
Bölüm 12 - Sorumluluk Geliştiren Disiplin Yöntemi
Bölüm 13 - Ergenlik Dönemi Özellikleri
Bölüm 14 - Aile Toplantısı
Bölüm 15 - Televizyonun Çocuk Gelişimine Etkisi
Bölüm 16 - Verimli Ders Çalışma Teknikleri
Bölüm 17 - DEHB Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu
Bölüm 18 - Üstün Yetenekli Çocukların Motivasyonu
Bölüm 19 - Başarılı Öğrencilerin Etkili Alışkanlıkları
Bölüm 20 - Başarı İksiri
Bir Akademi Bilsem yayınıdır...
iyzico, visa, visa electron, mastercard, maestro, american express, troy